Menu

strony

  • Tanie linie lotnicze - promocje i rezerwacja biletów na loty do Włoch

Tanie loty z Warszawy do Rzymu

Z Warszawy do Rzymu dostać się jest stosunkowo łatwo, chociaż liczba połączeń lotniczych jest mniejsza, niż można by się tego spodziewać. Jeśli zależy nam tylko na czasie i natychmiastowym wylocie to nie będziemy mieli z tym najmniejszego problemu. Zakładając, że jedna przesiadka to żaden problem dla pasażera, może on w zasadzie wylatywać do godzinę do różnych portów europejskich, po czym przesiądzie się on do samolotu lecącego bezpośrednio do Rzymu. Rozwiązanie takie jest raczej mało praktyczne i na tej stosunkowo krótkiej trasie zdecydowanie odpada dla znakomitej większości podróżnych. Przesiadka w drodze do Rzymu zwielokrotnia czas i koszt podróży.


Bezpośrednie połączenia do stolicy Włoch organizowane są przez trzech przewoźników: Wizz Air, Alitalia oraz naszego narodowego przewoźnika PLL LOT. Podróż we wszystkich tych opcjach trwa około 150 minut a koszt biletu lotniczego dla jednej dorosłej osoby waha się w przedziale od 300 do 600 złotych. Można oczywiście znaleźć bardzo atrakcyjne oferty na bilety lotnicze, dla których cena spada często poniżej 200 złotych, ale wymaga to trafienia na odpowiedni dzień. Możliwe jest to oczywiście także tylko w wypadku ekonomicznych linii lotniczych czyli Wizz Air.


Zdecydowana większość połaczeń realizowanych z warszawskiego lotniska imienia Chopina swój koniec ma w porcie lotniczym Aeroporto "Leonardo da Vinci" di Roma-Fiumicino. Jest to główne lotnisko Rzymu zlokalizowane 30 kilometrów od centrum miasta i bardzo dobrze z nim skomunikowane. Warto zaznaczyć, iż jest to główny port lotniczy przewoźnika Alitalia. Znaleźć można także połaczenia, które realizowane są na mniejsze z dwóch międzynarodowych lotnisk Rzymu - Aeroporto di Roma-Ciampino, które jest położone zaledwie 15 kilometrów od centrum. Jest ono jednak rzadziej uczęszczane i lotów jest tam znacznie mniej.

Opinie turystów:

Dodaj własną opinię
*napisz słownie cyfrę 8* - wymagane