Menu

strony

  • Tanie linie lotnicze - promocje i rezerwacja biletów na loty do Włoch

Linie Wizz Air

Linie lotnicze Wizz Air to stosunkowo młoda firma jak na warunki przewoźników lotniczych gdyż powstała na Węgrzech dopiero w 2003 roku jako dziecko amerykańskiego kapitału. Na samym początku swojej działalności obsługiwała jedynie lokalne połączenia obejmujące swoim zasięgiem jedynie kilka portów w Europie Środkowo-Wschodniej. Przewoźnik od samego początku swojej działalności skupia się na modelu biznesowym określanym jako ekonomiczny. Oznacza to, że korzysta on głównie z mniejszych lotnisk położonych dość daleko od miast oraz oferuje jedynie miejsca w klasie ekonomicznej, dlatego bilety lotnicze ma stosunkowo tanie. Jest to rozwiązanie przede wszystkim dla osób, którym zależy na szybkim i w miarę wygodnym dotarciu do odległego miejsca bez korzystania z jakichś specjalnych komfortów w czasie lotu.


W chwili obecnej na flotę Wizz Air składa się 37 samolotów Airbus A320 lecz w chwili obecnej potwierdzone są już zamówienia na łącznie 123 nowe maszyny, w tym miedzy innymi 80 Airbusów 320 i 25 maszyn 320s. Na szczególną uwagę zasługuje tu fakt, że służące obecnie samoloty charakteryzują się średnim wiekiem na poziomie poniże 3 lat, co jest wynikiem wybitnym na skalę światową dla przewoźników działających w takiej skali. Ich niezawodność oceniana jest na poziomie 99,5%.


Siatka połączeń Wizz Air jest bardzo bogata. Najważniejsze obszary lotów to wciąż Europa Środkowo-Wschodnie, gdzie przewoźnik się koncentruje, Europa Centralna (Niemcy, Francja, Benelux), Europa Południowa (głównie Włochy), Turcja i Hiszpania. Linie WizzAir są aktywne również w południowej Skandynawii. Jednym z najważniejszych dla firmy krajów jest Polska. Jest tu aż 5 baz: główna w Katowicach oraz w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i we Wrocławiu. Z naszych lotnisk można dotrzeć praktycznie do wszystkich miejsc, do których Wizz Air organizuje loty.

Opinie turystów:

Dodaj własną opinię
*napisz słownie cyfrę 3* - wymagane